Menu
Wishing you a happy and restful Easter break. We look forward to welcoming you back on Monday 16th April 2018.
Search
Translate
Home Page

Langar Church of England Primary School

Mark Ebb – Local Authority and Vice Chair of Governors

 

I am the Local Authority representative on the Governing Body, a role I have undertaken since August 2005. Although now employed in healthcare, I have over 20 years experience in finance which I try to put to some use by sitting on the Finance & General Purpose Committee. I also sit on the Pupil, Personnel & Strategic Development Committee.

I have lived in Langar for over 20 years and my daughter, Amie, is an ex pupil of the school.

 

Term of Office : 09/08/2017 – 08/08/2021

 

Pecuniary interests: None

   
Top